skamielina

fot. A. Koźluk, licencja CC0

Gościem Wszechnicy PAU 26 kwietnia będzie prof. Franciszek Czechowski. Opowie o poszukiwaniu reliktów życia odciśniętych w skałach osadowych.

Prof. Czechowski jest geochemikiem organicznym. Interesuje się badaniem molekularnych śladów życia w skałach osadowych. Przez wiele lat kierował Pracownią Biogeochemii Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadził także badania za granicą – w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Opublikował blisko 140 pozycji, jest także autorem trzech patentów.

Wykład w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny. Organizatorami Wszechnicy PAU są Polska Akademia Umiejętności, Muzeum w Gliwicach i Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.