Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

plac zabaw

Fot. arch. MZUK w Gliwicach

Gliwickie place zabaw sukcesywnie pięknieją, są wyposażane w nowe sprzęty i atrakcje. Jak pozyskać nowe urządzenie zabawowe na plac zabaw? Jedną z możliwości jest udział w IX edycji konkursu „Gliwickie Place Zabaw” organizowanego przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Konkurs przeznaczony jest dla Spółdzielni Mieszkaniowych i Wspólnot, które zarządzają placami zabaw niebędącymi własnością Miasta Gliwice, a znajdujących się na jego terenie.

Zależy nam na tym, aby wszystkie place zabaw w Gliwicach były bezpieczne i kolorowe. Dotychczas doposażyliśmy już 51 lokalizacji, w tym dwie siłownie pod chmurką. W ramach konkursu pojawiło się na nich 98 nowych urządzeń o łącznej wartości 378 tys. zł – wyjaśnia Iwona Janik, rzecznik prasowym MZUK w Gliwicach, organizatora konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 kwietnia w siedzibie MZUK (ul. Strzelców Bytomskich 25c) złożyć wypełniony wniosek. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest odnowienie dwóch innych urządzeń zamontowanych na wybranych placach zabaw, na których będą zamontowane urządzenia zabawowe otrzymane od Miasta Gliwice lub zamontowanie minimum jednego dodatkowego, nowego urządzenia zabawowego o wartości jednego z urządzeń przekazanych przez Miasto Gliwice lub wyższej.

Każda Spółdzielnia Mieszkaniowa lub Wspólnota, może złożyć jeden wniosek na doposażenie placu zabaw. Z konkursu wykluczone są place zabaw, które zostały doposażone w poprzednich edycjach. (mf)