Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Całkowite obciążenie konstrukcji podwieszenia scenicznego Hali Gliwice wynosi 62 tony. System wciągarek elektrycznych i kratownic aluminiowych pozwala na szybką instalację sprzętu nagłośnieniowego, oświetleniowego i multimedialnego. To wyjątkowe rozwiązanie. (fot. PWiK Gliwice)

Hala Gliwice otrzymała już pozwolenie na użytkowanie. Teraz czas na montaż elementów wyposażenia obiektu.

Menadżer Projektu - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że wraz z zakończeniem budowy obiektu i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie rozpoczął się etap wyposażania areny. Eksploatacja obiektu będzie możliwa po zakończeniu tego etapu prac. W hali zamontowano już m.in. ściankę wspinaczkową, nowoczesny system podwieszenia scenicznego oraz urządzenia sanitarne.

Trwają dalsze postępowania przetargowe na poszczególne elementy wyposażenia Hali przy ul. Akademickiej 50. Przetargi są na bieżąco ogłaszane na stronie www.pwik.gliwice.pl. Aktualnie ogłoszone dotyczą: akustyki hali treningowej oraz systemów AV (systemy prezentowania treści). Planowane są kolejne postępowania w zakresie wyposażenia meblowego całego obiektu i technologii kuchni.

Gliwicka Hala jest jednym z najwiekszych tego typu obiektów w Polsce. Pomieści ponad 17 tys. widzów, a oprócz areny głównej dysponuje też halą treningową oraz budynkiem fitness.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.