Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Common)

3 lutego Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie organizuje Dzień Drzwi Otwartych. Podczas wydarzenia nie zabraknie bezpłatnych porad i interesujących wykładów.

Dzień Otwarty w gliwickim Instytucie potrwa od 10.00 do 14.00. W Centrum Rehabilitacji odbywać się będą wykłady o tematyce onkologicznej, m.in. „Profilaktyka raka piersi”, „Rehabilitacja po mastektomii”, „Dieta w chorobie nowotworowej”. W tym samym czasie w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej kobiety po w wieku 50-69 lat będą mogły nieodpłatnie wykonać mammografię (pod warunkiem, że w ciągu dwóch ostatnich lat nie miały robionego badania).

W programie wydarzenia znalazły się również m.in. bezpłatne konsultacje ze specjalistami, pomiar ciśnienia tętniczego czy poziomu glukozy we krwi, zwiedzanie pracowni i pomieszczeń Centrum Rehabilitacji, a także wykłady i pokazy z zakresu profilaktyki i pielęgnacji w chorobie nowotworowej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.