Chick Corea, Lars Danielsson, Natalia Przybysz i Zdzisław Beksiński – to tylko kilka nazwisk z bogatego zestawu artystów tegorocznego festiwalu Filharmonia. Muzyka i sztuka we wszystkich odmianach zagości w Gliwicach już w kwietniu.

Piosenka francuska, całe mnóstwo jazzu, muzyka współczesna, folk, pop, fotografia i grafika komputerowa – do wyboru, do koloru. Podczas koncertów w ramach festiwalu Filharmonia 2018 usłyszymy kilku świetnych pianistów (między innymi absolutną gwiazdę światowego jazzu Chicka Coreę), saksofonistę nie z tej ziemi (Paul Van Kemenade zagra z dwoma różnymi formacjami), orkiestrę (Nomade Orchestra) i kameralny duet (Pit et Ratatouille). Pojawi się także wystawa prac Zdzisława Beksińskiego, jednego z najpopularniejszych polskich artystów.

Pierwsza odsłona Filharmonii rozpocznie się już 16 kwietnia i potrwa do 30 maja. Festiwalowe wydarzenia zaplanowano przede wszystkim w Centrum Kultury Jazovia (ul. Rynek 10). Na część koncertów można odebraćć bezpłatne zaproszenia w weekend 7–8 kwietnia. Szczegóły są dostępne na stronie filharmonia.jazovia.pl. Program występów można znaleźć w portalu kultura.gliwice.eu.

Impreza jest organizowana przez Fundację Integracji Kultury przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice.

(mm)