Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Algorhythm (fot. A. Nowicka)

W weekend 7–8 kwietnia w Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10) będzie można odebrać darmowe bilety na koncerty w ramach festiwalu Filharmonia. Do rozdania są wejściówki na cztery świetne jazzowe imprezy w ramach pierwszej części cyklu.

Pit et Ratatouille, HI5, XY Quartet, Algorhythm – występy tych muzyków podczas Filharmonii 2018 będzie można obejrzeć za darmo. Wystarczy przyjść do Jazovii w sobotę 7 kwietnia między godz. 10.00 a 14.00 albo w niedzielę 8 kwietnia między godz. 12.00 a 16.00 i odebrać bezpłatną wejściówkę. Osoby, która podczas wiosennego spaceru odwiedzą klub przy Rynku, dostaną po jednym zaproszeniu (pojedynczym albo podwójnym).

Filharmonia 2018 rozpocznie się 16 kwietnia o godz. 19.00 koncertem francuskiego duetu Pit et Ratatouille. Do 30 maja, kiedy zakończy się pierwsza część festiwalu, w Jazovii i na Scenie Bajka (kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3) zaplanowano 11 koncertów, w tym występ megagwiazdy światowego jazzu – Chicka Corei, oraz dwudniową wystawę prac Zdzisława Beksińskiego. Szczegółowy program oraz informacje o sprzedaży biletów są dostępne na stronie internetowej https://filharmonia.jazovia.pl.

Na festiwal Filharmonia zapraszają Miasto Gliwice i Fundacja Integracji Kultury.

(mm)