Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

18 i 19 listopada na Wydziale Górnictwa Politechniki Śląskiej (ul. Akademicka 2) odbędzie się Giełda Minerałów oraz Kiermasz Biżuterii. Gościem specjalnym wydarzenia będą... dinozaury!

Paleontologiczny wykład „Poczet polskich dinozaurów” 18 listopada o godz. 12.00 wygłosi Paweł Woźniak z Górnośląskiego Oddziału Państwowego Instytutu Geologicznego, fantastyczny popularyzator wiedzy, który prowadzi między innymi Kącik Małego Geologa.

Podczas Giełdy Minerałów będzie można zaopatrzyć się w wyjątkowe okazy pochodzące z polskich i międzynarodowych ekspedycji. Czego tam nie będzie ‒ minerały, skamieniałości, wielobarwne kamienie szlachetne i ozdobne, a nawet pozaziemskiego meteoryty. Niektóre okazy zostały starannie obrobione przez artystów i jubilerów – będzie można je znaleźć na Kiermaszu Biżuterii. Impreza jest zaplanowana na sobotę i niedzielę między godz. 10.00 a 18.00.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.