Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

2 marca w Gliwicach rozpocznie się wielkie święto ludzi gór, czyli festiwal Wondół Challenge. W Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (ul. Konraskiego 18b) spotkamy się między innymi z Januszem Majerem, szefem Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016–2020 i Aleksandrem Dobą, kajakarzem i podróżnikiem.

Podczas pełnego atrakcji piątkowego popołudnia nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, filmów i warsztatów. Trekking na Wielkim Szlaku Himalajskim? To może być coś więcej niż tylko szalony pomysł. Bartosz Malinowski podpowie wam, co i jak trzeba zorganizować, żeby marzenia stały się rzeczywistością. O bieganiu w wersji ultra opowie Piotr Hercog, a Angelika Chrapkiewicz-Gądek zdradzi, jak połączyć macierzyństwo z pasją do wspinaczki.

Tej zimy w Karakorum polska wyprawa próbuje dokonać niemożliwego – zdobyć K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi zimą. Kierownikiem sportowym ekspedycji jest gliwiczanin Janusz Gołąb, a gościem festiwalu Wondół będzie Janusz Majer, szef programu Polski Himalaizm Zimowy, który zdradzi kulisy tego wielkiego sportowego przedsięwzięcia.

Aleksander Doba trzy razy przepłynął Atlantyk, ostatni raz w 2017 roku – wielka wyprawa zakończyła się na kilka dni przed jego 71. urodzinami. Dwa razy dokonał tego w pojedynkę, jako pierwszy człowiek na Ziemi. Był także pierwszym kajakarzem, który przepłynął całą Wisłę. Wśród jego osiągnięć jest również pokonanie prawie 2 tys. kilometrów linii brzegowej jeziora Bajkał i opłynięcie Bałtyku. 2 marca będzie o czym posłuchać!

Festiwal rozpocznie się o godz. 15.00. Na wszystkie spotkania i warsztaty wstęp jest wolny. Organizatorem Festiwalu Górskiego Wondół Challenge jest Fundacja Radan. Miasto Gliwice dofinansowuje imprezę.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.