Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Grzegorz Turnau

fot. R. Nowakowski

„Znów wędrujemy”, „Cichosza”, „Bracka” – to kultowe utwory dla wielu miłośników poezji śpiewanej. 11 stycznia w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) spotkamy się z ich wykonawcą – niepowtarzalnym Grzegorzem Turnauem.

Krakowski artysta to prawdziwy człowiek orkiestra. Chociaż jego ukochanym instrumentem pozostaje fortepian, sięga też po akordeon. Aranżuje, komponuje, śpiewa. Jest poetą i śpiewa poezję, między innymi wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bolesława Leśmiana.

Publiczność uwielbia Turnaua za niepowtarzalny, autorski styl muzyczny i kompozycyjny. Krytycy doceniają fakt, że do poezji śpiewanej przemyca elementy jazzu i smooth jazzu. Niektórzy porównują go do największych mistrzów polskiej estrady, z Jeremim Przyborą i Markiem Grechutą na czele. Turnau poświęcił im zresztą dwie swoje płyty: „Cafe Sultan” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów i „Historię Pewnej Podróży” z utworami Grechuty.

W Gliwicach wokaliście i pianiście będzie towarzyszyć grupa fantastycznych instrumentalistów. Wystąpią: Robert Kubiszyn, Jacek Królik, Cezary Konrad i Leszek Szczerba. Uwaga! Słuchacze powinni być przygotowani na wiele muzycznych niespodzianek. Oprócz starych i nowych piosenek Turnaua, na scenie zabrzmią też... hity Billy’ego Joela czy The Beatles!

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety są dostępne w kasie teatru i na stronie www.teatr.gliwice.pl.

(mm)