Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. archiwum UM

Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej oraz firma Royal Philips utworzą Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu. To pokłosie projektu „Assist Med Sport Silesia”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Nowy kompleks ma stanowić zespół wysokospecjalistycznych laboratoriów, w których będą opracowywane nowoczesne technologie oraz wyroby medyczne, odpowiadające na wyzwania współczesnej medycyny, zwłaszcza w obszarze starzejącego się społeczeństwa oraz medycyny spersonalizowanej.

Projekt o wartości 92 mln zł. wystartował 21 grudnia wraz z podpisaniem umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a Politechniką Śląską.

- Realizacja projektu z pewnością wzmocni potencjał badawczy w zakresie inżynierii biomedycznej i zwiększy atrakcyjność śląskich firm i całego naszego regionu – mówi Paweł Doś, rzecznik Politechniki Śląskiej.

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu powstanie na terenie kampusu Politechniki Śląskiej w Zabrzu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.