Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. materiały ZSTI w Gliwicach

Na sportowej mapie Gliwic pojawiła się nowa impreza integrująca społeczność kolejarską. We wtorek w hali sportowej przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych odbyły się I Mistrzostwa Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn reprezentujących szkoły prowadzące zawody kolejowe. Przed rundą finałową zawodnicy mistrzostw oraz widzowie mieli wyjątkową okazję zobaczyć mecz pokazowy, w którym drużyna futsalowa Piasta Gliwice wystąpiła przeciwko reprezentantom AZS WSB Dąbrowa Górnicza. Mecz „profesjonalistów” zakończył się bezbramkowym remisem. Mistrzami Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu zostali reprezentanci Technikum nr 4 Transportowego CKZiU w Sosnowcu.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży, nie wykluczone więc, że w przyszłym roku odbędzie się jej kolejna edycja.

Zawody zorganizowane zostały przez Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach oraz Fundacją Grupy PKP.