Drugie zwycięstwo z rzędu, a 10 w sezonie odnieśli futsaliści Piasta, pokonując przed własną publicznością AZS UŚ Katowice 6:3.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha przystępowali do tego meczu pokrzepieni wygraną 10:1 nad Pogonią Szczecin. Nie brakowało jednak obaw, czy tak wysokie zwycięstwo nie sprawi, że gliwiczanie nie będą zbyt rozluźnieni. Tak się na szczęście nie stało: już na początku drugiej minuty Czech zagrał wzdłuż linii do niepilnowanego Jonczyka, który strzałem z bliska otworzył wynik tego spotkania. Im było bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej w posiadaniu piłki byli katowiczanie, którzy zdobyli kontaktowego gola. Na przerwę jednak to Piast schodził z kolejnym trafieniem.

W drugiej połowie katowiczanie doprowadzili do remisu, ale zespół z Gliwic dość szybko odzyskał prowadzenie, które utrzymał do końca. Dzięki zwycięstwu 6:3 gliwiccy futsaliści zapewnili już sobie grę w grupie mistrzowskiej.

Po świątecznej przerwie podopieczni Klaudiusza Hirscha rozegrają jeszcze dwa spotkania wyjazdowe: z Rekordem i Red Dragons Pniewy.