Rybbnicka 29

Fot. M.Foltyn

Rybnicka 29 to nowy adres siedziby gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W wyremontowanym dawnym budynku Młodzieżowego Domu Kultury jest przestronnie i stylowo.

Obiekt z lat 20. XX wieku został zmodernizowany i zaadaptowany na potrzeby Podstrefy Gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma czerwony dach i niebiesko-białą elewację. Wnętrza są nowoczesne, przystosowane do pracy i prowadzenia rozmów z kontrahentami. Budynek zachował swój eklektyczny charakter. Przestrzeń wzbogacono jednak o nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania: instalacje teletechniczne, klimatyzację, mechaniczną wentylację oraz reprezentacyjną klatkę schodowa z windą. Zaadaptowano również poddasze. W ogrodzie pojawiło się patio, roślinność i miejsca parkingowe. Koncepcję modernizacji 4-kondygnacyjnego budynku opracowała krakowska pracownia 9780 Architekci. Oficjalne otwarcie nowej siedziby zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.