23 listopada w Czytelni Sztuki (Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Winnicką-Gburek, autorką książki „Krytyka – etyka – sacrum”. Wydarzenie zainauguruje nowy cykl wykładów o sztuce współczesnej.

Podczas spotkania badaczka spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy współczesna sztuka znajduje się poza dobrem i złem. Promocja książki „Krytyka – etyka – sacrum. W kierunku aksjologicznej krytyki estetycznej” zainauguruje nowy cykl spotkań w Muzeum w Gliwicach. Od grudnia dr Winnicka-Gburek będzie analizować rozumienie sztuki na przestrzeni wieków. Uczestnicy wykładów zastanowią się również nad tym, jakie sztuka współczesne pełni funkcje i czy religia odgrywa w niej jakiekolwiek znaczenie.

Czwartkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Z autorką będzie rozmawiał Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach. Wstęp wolny.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.