Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

5 marca w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbędzie się II konferencja z cyklu Edukacja Dualna – EDUAL. Wezmą w niej udział przedstawiciele świata nauki i gospodarki, którzy wspólnie dyskutować będą o kształceniu studentów na potrzeby nauki i przemysłu.

Konferencja organizowana przez Politechnikę Śląską po raz kolejny odbędzie się pod hasłem „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”. Uczestniczyć w niej będzie m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który objął wydarzenie swoim patronatem, a także rektorzy wszystkich polskich uczelni technicznych, goszczący w Gliwicach w ramach Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

W trakcie prezentowane i dyskutowane będą przykłady edukacji dualnej oraz przykłady różnych działań związanych z tego typu edukacją na polskich uczelniach. Jedna z sesji zostanie poświęcona dobrym praktykom, realizowanym przez partnerów zagranicznych Politechniki Śląskiej.

Konferencji, podobnie jak w zeszłym roku towarzyszą Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Partnerem wydarzenia jest Miasto Gliwice.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.edual.polsl.pl