Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Alberto Nosé (fot. materiały promocyjne), Palmiarnia (fot. A. Skwarek)

Pięć pawilonów, tysiące roślin, egzotyczne zwierzęta i wielkie zbiorniki pełne ryb – koncerty chopinowskie w takim otoczeniu to niezapomniane wydarzenia. 18 marca w Palmiarnia Miejskiej (park Chopina, ul. Fredry 6) wystąpi Alberto Nosé.

W trzecim koncercie tegorocznej Wiosny z Fryderykiem publiczność wysłucha „Inspiracji śródziemnomorskich”, czyli kompozycji Fryderyka Chopina, Francesca Paola Frontiniego i Ferenca Liszta. Przy fortepianie zasiądzie Alberto Nosé, uznany włoski pianista. Zdobył V Nagrodę Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2000 roku i wiele innych wyróżnień. Grywa na najbardziej prestiżowych festiwalach i w najlepszych salach koncertowych na świecie (Carnegie Hall, Mozarteum w Salzburgu, Konzerthaus w Berlinie).

Nasz festiwal znany jest zarówno wśród wykonawców polskich, jak i zagranicznych i cieszy się dużą renomą. Opiekę artystyczną sprawuje redaktor Jan Popis, znakomity muzykolog i chopinolog, więc wszystko jest w dobrych rękach – mówi Tomasz Beler, dyrektor festiwalu.

Bilety na recital są dostępne w kasie Palmiarni. Występ będzie także transmitowany na telebimie na gliwickim Rynku. Organizatorem cyklu jest Miasto Gliwice.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.