Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał 57-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawca obserwował swoje „dzieło” podczas akcji gaśniczej prowadzonej przez straż pożarną. Podejrzany podpalił samochód oraz dwa kosze na śmieci na osiedlu Waryńskiego.Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy ok. godz. 0.30 w Gliwicach przy ulicy Rubinowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-latek podpalił stojący na parkingu samochód osobowy marki Suzuki. Ogień był na tyle silny, że od płonącego auta zapaliły się dwa parkujące obok pojazdy: peugeot 607 i opel astra.
Sprawca został zatrzymany bardzo szybko. Ujęli go policjanci z I komisariatu, którzy podczas akcji gaśniczej spostrzegli zainteresowanego zdarzeniem mężczyznę – jego mina wyraźnie wskazywała zadowolenie z tego, co się dzieje. Człowiek ten zaczął się pośpiesznie oddalać, gdy tylko zauważył, że policjanci zwrócili na niego uwagę. Po zatrzymaniu natychmiast przyznał się do wywołania pożaru, opisując, co i jak podpalił. Trwają teraz czynności procesowe z udziałem podejrzanego.

  • W centralnym miejscu zdjęcia widzimy siwego mężczyznę siedzącego do nas tyłem. W tle po prawej widzimy policjanta po cywilnemu piszącego protokół.
    Podejrzany podczas przesłuchania

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.