fot. Z. Daniec / UM Gliwice

3 zł to nie majątek, a właśnie tyle kosztują bilety na spektakle w ogólnopolskiej akcji z okazji Dnia Teatru Publicznego. Od 12 maja w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) będzie można kupić bilety na „Romea i Julię” w promocyjnej cenie.

Warto upolować bilet za przysłowiowe grosze, tym bardziej, że do sprzedaży trafią wejściówki na nowy spektakl TM-u – „Romea i Julię” w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego będzie można obejrzeć już dzień po premierze, 19 maja.

To będzie niepokojąca opowieść o uczuciu pojawiającym się w skłóconym, pełnym nienawiści i konfliktów świecie, w którym łatwo jest stracić kontrolę nad wydarzeniami. Miłosne wyznania uwikłane w szorstką rzeczywistość nie mogą pozostać niewinne i prowokują akcję angażującą całą społeczność – mówi Agnieszka Skowronek z Teatru Miejskiego w Gliwicach.

W rolach najbardziej znanej pary kochanków widzowie zobaczą Karolinę Burek i Mariusza Galilejczyka.

Bilety za 3 zł będą dostępne w kasie TM-u oraz kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3) od godz. 12.00 12 maja. Skąd taka cena? Dr hab. Rafał Kasprzyk i skupieni wokół niego ekonomiści na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, inicjatora akcji „Bilet za 300 groszy”, przeprowadzili badanie, którego wyniki pokazały, że 1 zł dotacji samorządowej na działalność teatru przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla regionalnej gospodarki.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.