Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. pixabay.com

Jeśli prowadzisz firmę, a nie masz wpisanego numeru PESEL w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, MUSISZ go uzupełnić do 19 maja. Inaczej zostaniesz WYKREŚLONY z rejestru i Twoja firma przestanie istnieć!

Tylko do 19 maja jest czas, by przedsiębiorcy zgłaszali do CEIDG numer PESEL. Jeśli Wasza działalność była rejestrowana niedawno bądź aktualizowaliście jakieś dane w tym systemie, to na pewno macie wpisany PESEL. Jeśli jednak robiliście to w czasach, gdy nie obowiązywał NIP i PESEL, warto to sprawdzić!

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przyjętej 25 września 2015 r., dała przedsiębiorcom dwa lata (licząc od momentu wejścia w życie) na uzupełnienie danych. Termin mija właśnie 19 maja.

Zapis taki miał na celu wyczyszczenie ewidencji z "martwych wpisów".

Każdy przedsiębiorca, który robił jakiekolwiek zmiany w swoim wpisie do CEIDG od 1 lipca 2011 roku, na pewno ma tam podany PESEL, bo wtedy dodawanie takiej informacji stało się obowiązkowe.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.