Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

 zie

Wiosna zawitała w naszym mieście na dobre. Jest coraz bardziej zielono i kolorowo. Kierujący pojazdami zdają się tym nie przejmować i parkują swoje samochody na zieleńcu, przyczyniając się do jego niszczenia. Od kwietnia przeprowadziliśmy 112 kontroli parkowania na zieleńcach, z czego ujawniliśmy 37 wykroczeń.

Przypominamy, że:

Zgodnie art. 144 § 1. Kodeksu Wykroczeń – Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.