W pierwszym rozegranym w rundzie finałowej meczu w Gliwicach futsalowy team Piasta Gliwice uległ drużynie Rekordu Bielsko-Biała 2:8.

Bielszczanie w tym sezonie nie mają sobie równych. Już na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie mistrzostwo Polski, a pierwszej porażki doznali dopiero w 25. serii spotkań Futsal Ekstraklasy. W meczu z gliwiczanami bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd rywala, jeszcze przed przerwą ustalając wynik na 4:1. Trzy minuty po zmianie stron Michał Grecz strzałem z dystansu zdobył drugiego gola dla Piasta, ale to było wszystko, na co w tym dniu pozwolili przyjezdni. Kolejne bramki strzelali już tylko mistrzowie Polski, podkreślając tym swoją hegemonię w lidze w obecnym sezonie.

Porażka ta nie ma już wpływu na miejsce drużyny z Jasnej w ligowej tabeli. Wiadomo, że gliwiczanie bez względu na wyniki w ostatniej kolejce, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend, zakończą ten sezon z piątą lokatą.