Jan Kroszka z gliwickiej Akademii Wspinania GTW zaliczył życiówkę w tzw. biegu finałowym i w minioną niedzielę wygrał zawody Pucharu Polski JJMiM we wspinaczce na czas w Tarnowie.

Pozostali reprezentanci GTW zakończyli rywalizację na miejscach nr 6 (Bartosz Ciesielski, junior młodszy), 8 (Milena Ciechanowska, młodziki oraz Patrycja Aksman, junior młodszy) i 11 (Martyna Ciechanowska, junior młodszy). Wielkie gratulacje dla zawodników i ich trenerów!

Dzień wcześniej, 19 maja, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski JJMiM w tzw. prowadzeniu. Areną zmagań był Poziom450 w Sosnowcu. Zjechało się ponad 100 wspinaczy z całej Polski, w tym 11 z GTW Akademii Wspinania: Milena Ciechanowska, Patrycja Aksman, Martyna Ciechanowska, Martyna Bąk, Amelia Kopel, Mateusz Panenka, Szymon Kroliński, Bartosz Ciesielski, Szymon Bochenek, Jan Kroszka oraz trenująca w GTW, ale reprezentująca klub KWS Klif Tarnowskie Góry - Justyna Dziuba.

Tym razem najwyższe, szóste miejsce zajęła Martyna Ciechanowska, a pozostali wspinacze ulokowali się na pozycjach 7-18.