W przeddzień Dnia Matki śląska drogówka przeprowadziła działania pod hasłem „Dziękuję Ci Mamo”. Ich celem, jak zawsze była poprawa bezpieczeństwa, jednak w związku z przypadającym jutro świętem mundurowi sięgnęli po nietypowe środki. W zależności od zachowania na drodze kierowca mógł otrzymać laurkę, lub żółtą kartkę z prośbą dziecka o bezpieczną jazdę.

Dzisiaj przed południem na terenie jednostek śląskiego garnizonu policji przeprowadzono działania pod hasłem „Dziękuję Ci Mamo”. Okazja do nich był przypadający jutro „Dzień Matki”. Mundurowi kontrolowali przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości w okolicy szkół.

Policjantom towarzyszyły dzieci, które dziękowały tym kierowcom, którzy stosowali się do obowiązujących przepisów za bezpieczną jazdę w rejonie szkoły, do której uczęszczają. Dzieci wręczały im własnoręcznie wykonane laurki z napisami „Ja i moja mama dziękujemy za bezpieczną jazdę” oraz „W imieniu mojej mamy dziękuję za ostrożną jazdę”. Natomiast łamiącym przepisy, oprócz podjęcia czynności przez policjantów, wręczane były żółte kartki z napisami: „W imieniu moim i mojej mamy, proszę zwolnij” lub „Pozwól mi bezpiecznie dotrzeć do domu, tam czeka na mnie mamusia”.

Poniżej linki do informacji z poszczególnych jednostek naszego garnizonu:

Film z działań przeprowadzonych na terenie podległym komendom w Rudzie Śląskiej i Częstochowie.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...