asystent osoby niepełnosprawnej

Fot. materiały Fundacji Różyczka

Osoby niepełnosprawne często rezygnują z pójścia do kina, na koncert, basen czy na zakupy, ponieważ wymaga to angażowania osób trzecich. Aby im pomóc Fundacja Różyczka oferuje wsparcie specjalnych asystentów!

Asystent Osoby Niepełnosprawnej to osoba, która pomaga wyjść z domu, towarzyszy podczas wizyty w teatrze, kinie, na koncercie, podczas spotkań ze znajomymi, jazdy autobusem czy podczas zakupów. Taka pomoc jest dostępna dla mieszkańców Gliwic od początku maja. Osoby niepełnosprawne mogą z niej korzystać do końca 2019 r.

Asystenci pomagają w dotarciu w miejsce wybrane przez osobę niepełnosprawną, pomagają dostać się do lekarza, na rehabilitację czy załatwić sprawy w urzędzie. Praca asystenta wpisuje się w główny cel programu realizowanego przez fundację – wsparcie osób niepełnosprawnych w drodze do niezależności – mówi: Brygida Jankowska, dyrektor OPS w Gliwicach.

Usługi asystenckie są realizowane przez 7 dni w tygodniu w godz. od 7.00 do 22.00. Można je zamawiać telefonicznie (514-071-711), mejlowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście. Telefonicznie usługę asystencką można zamówić od poniedziałku do piątku w godz. od 15.30 do 18.30, a osobiście w siedzibie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych: przy ul. Kościuszki 35 (w środy w godz. od 16.00 do 18.00), lub przy ul. Jagiellońskiej 21 w piątki w godz. od 16.00 do 18.00. Koszt usługi wynosi 3 zł/h.

Program realizowany jest na zlecenie miasta Gliwice i jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach (www.opsgliwice.pl) oraz na stronie Fundacji Różyczka (www.fundacjarozyczka.pl w zakładce AON). (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.