Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

beach soccer

fot. Sysko Sports Festival

W Gliwicach przy ul. Płockiej odbył się w weekend dwudniowy festiwal trzech sportów – Beach Soccer, Futnet oraz Footvolley. Reprezentacja Gliwic w swojej dyscyplinie nie miała sobie równych.

Beach Soccer to odmiana piłki nożnej z tym, że zawodnicy -zamiast na murawie – grają na piasku. Footvolley to brazylijski sport narodowy, w którym zawodnicy atakują i blokują piłkę nogami nad siatką zawieszoną na wysokości 220 centymetrów! Futnet znany jest w Polsce jako „siatkonoga”, w którym siatka zawieszona jest na wysokości 110 cm.

Brzezinka znana jest z piłki plażowej. Dlatego nie mogło zabraknąć turnieju Milenium Beach Soccer Cup 2018.W tym roku odbyła się jubileuszowa, 10. edycja. W finałowej rozgrywce UKS Milenium Gliwice pokonał Rapie Lublin 7:2.

Podczas odbywającego się w Gliwicach festiwalu, rozegrano również XI Mistrzostwa Polski w siatkonodze. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Łukasz Fryczak i Bartosz Targas z drużyny Blokers Łódź 2.

W ramach Footvolley'u zagrano natomiast dwa meczę międzypaństwowe: Polska – Holandia. Były to spotkania pokazowe, w których wzięły udział dwie pary – Polskę reprezentowali Adrian i Mateusz Szopińscy, natomiast Holandię Kaspar Schlebusch i Mark de Vreede. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem Polski (18:14, 18:12 i 18:11, 18:13).