Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

rondo

Fot. google

Budowa ronda w Brzezince wchodzi w kolejny etap. W związku z prowadzonymi pracami, 25 czerwca, u zbiegu ul. Kozielskiej, Kresowej i Wyczółkowskiego zmieni się organizacja ruchu.

W poniedziałek 25 czerwca od godz. 7.00 ruch na skrzyżowaniu będzie kierowany wahadłową sygnalizacją świetlną. Samochody będą jechały po jednym pasie z wlotów ul. Kozielskiej i Kresowej. Wlot ul. Wyczółkowskiego pozostanie zamknięty. Objazd, jak dotychczas będzie się odbywał objazdem wytyczonym ul. Gaudiego.

Wykonawca inwestycji, Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, prosi kierowców, by zwracali uwagę na wprowadzone oznakowanie. Przypominamy, że w miejscu skrzyżowania ulic Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej powstaje czterowlotowe rondo. Wymieniana jest też nawierzchnia, a chodniki są przebudowywane. Powstają też nowe ciągi piesze. W miejscu prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Inwestycja o wartości około 5,3 mln zł, finansowana z budżetu Miasta Gliwice, powinna zostać zrealizowana w drugiej połowie roku. (mf)