Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. materiały organizatora

Trąbka, klawisze i perkusja – to instrumenty, na których grają muzycy Sundial Trio. 19 lipca wystąpią w Gliwicach w ramach Czwartku Jazzowego z Gwiazdą.

Grupę tworzą doświadczony trębacz Wojciech Jachna oraz dwóch młodych muzyków – pianista Grzegorz Tarwid i perkusista Albert Karch. Ich wspólny projekt to jazz w odmianie minimalistycznej i zdyscyplinowanej, w którym wyraźnie słychać każdy z trzech instrumentów. Mocną stroną Sundial Trio są ciekawe aranżacje.

Nowa płyta tria, zatytułowana po prostu „Sundial II”, zawiera 9 nowych kompozycji napisanych przez poszczególnych członków formacji i pokazuje konsekwentny progres zespołu od momentu debiutu, zarówno w wypracowywaniu wspólnego brzmienia, jak i w interakcji. Wszystkie współczesne inspiracje – od delikatnej kameralistyki, poprzez nowoczesny akustyczny mainstream, aż po elementy improwizacji free – słychać na płycie, która aż skrzy się od pomysłów – mówi Daniel Ryciak, prezes Śląskiego Jazz Clubu, organizator koncertu.

Zespół wystąpi w klubie muzycznym 4art (ul. Siemińskiego 22) 19 lipca. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)