Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

sparing

fot. GKS Piast SA

Piast Gliwice kończy przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy mają za sobą obóz przygotowawczy we Wronkach oraz cztery sparingi. Przed nimi jeszcze jeden mecz kontrolny. Liga rusza 20 lipca.

- Jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy. W wielu elementach nasza gra wygląda coraz lepiej. Musimy pamiętać o tym, że jest to drużyna w przebudowie. Wielu zawodników, którzy do tej pory tworzyło jej trzon - odeszło. Przyszło kilku nowych, którzy muszą się teraz wkomponować - podkreśla Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice.

Piast jeszcze w trakcie obozu przygotowawczego zagrał spotkanie z II-ligowym GKS-em Bełchatów. Mecz ten zakończył się porażką Niebiesko-Czerwonych. Druga gra kontrolna, w której przeciwnikiem był Śląsk Wrocław, również nie dała gliwiczanom powodów do radości. Do domu wracali z wynikiem 0-1, a jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił dla wrocławian były zawodnik Piasta Marcin Robak.

Pierwsze pozytywne efekty pracy można było natomiast zobaczyć podczas trzeciego sparingu, który Piast Gliwice rozegrał z 1. FC Slovacko. Spotkanie z drużyną czeskiej ekstraklasy zakończyło się remisem 1-1, a bramkę strzałem głową zdobył Michal Papadopulos, któremu asystował Marcin Pietrowski.

Na kolejnym sparingu było już tylko lepiej. Gliwiczanie zapisali na swoje konto pierwsze zwycięstwo. Pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 3-1. Na listę strzelców trafili: Mateusz Mak, Joel Valencia oraz Piotr Parzyszek, który dwa dni wcześniej podpisał kontrakt z Piastem. Asysty przy bramkach kolegów zaliczyli: Mateusz Mak, Tomasz Jodłowiec i Marcin Pietrowski.

- Do startu ligi nie zostało nam już zbyt dużo czasu, ale wciąż jest go na tyle wystarczająco, że mamy jeszcze możliwość popracowania nad kilkoma aspektami - podkreśla trener Fornalik. 13 lipca Piast zagra ostatni mecz kontrolny podczas letniego okresu przygotowawczego. Tym razem zmierzy się ze znanym sobie przeciwnikiem - Sigmą Ołomuniec. To będzie ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem ligowych zmagań. Lotto Ekstraklasa rusza już 20 lipca, a Piast Gliwice swój pierwszy mecz o punkty zagra w poniedziałek 23, gdy na wyjeździe zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.