Lautten Compagney (fot. materiały organizatora)

Johann Sebastian Bach to jeden z najwybitniejszych kompozytorów barokowych. Z jego twórczością, która nadal wywiera wpływ na muzyków z całego świata można się zapoznać podczas trwającego od 17 lipca XIX Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego.

Między 17 a 22 lipca zaplanowano pięć koncertów podczas których artyści będą odwoływać się do twórczości wielkiego Niemca i zestawiać ją z muzyką innych kompozytorów. Okazja by posłuchać, co z tego wyniknie nadarzy się już dziś, podczas koncertu "Od Piazzy do Piazzoli", który odbędzie się w Kościele Zbawiciela (ul. Jagiellońska 19a). Wystapią Eugenia Cherkazova (akordeon) i Svitlana Shabaltina (klawesyn).

W trakcie najbliższego weekendu oprócz duetu akordeonowo-klawesynowego zagra także kwartet w składzie: Jolanta Sosnowska (skrzypce barokowe), Jan Ziemowit Hutek (obój barokowy), Tomasz Wesołowski (fagot barokowy) i Agnieszka Wesołowska (klawesyn). Koncert "Wirtuozi na dworze króla Polski" podczas którego usłyszymy utwory Antonia Vivaldiego, Johanna Davida Heinichena czy Jana Dismasa Zelenki odbędzie się w sobotę, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2). W niedzielę, na pożegnanie z XIX Gliwickim Festiwalem Bachowskim zagra Lautten Compagney z Berlina pod batutą Wolfganga Katschnera.

Szczegółowy program Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego jest dostępny na stronie kultura.gliwice.eu. Impreza organizowana przez Klub Inicjatyw Kulturalnych jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

(mm/mt)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.