Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Każdy, kto planuje zakup samochodu od razu musi liczyć się z tym, że będzie musiał też wykupić jego ubezpieczenie. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, ale jego cena nie jest stała. Po pierwsze, zależy ona od posiadanego przez nas pojazdu i jego cech, a więc jego marki, roku produkcji, przebiegu i innych tego typu czynników. Po drugie cena ubezpieczenia może być różna w zależności od ubezpieczyciela. Trzecim czynnikiem mającym wpływ na cenę są ewentualne zniżki, jakie mogą nam zostać przyznane za bezszkodową jazdę. Najmniej doświadczeni kierowcy zapłacą najwięcej. Wiele osób wykupuje jednak ten rodzaj ubezpieczenia bezrefleksyjnie tylko dlatego, że jest to obowiązkowe, a dopiero w momencie, kiedy coś zaczyna się dziać z pojazdem zastanawiają się, co im taka polisa tak naprawdę daje. Warto sprawdzić to wcześniej.


Ubezpieczenie OC - czym jest?


Głównym celem takiego ubezpieczenia jest zapewnienie rekompensaty ze strony firmy ubezpieczeniowej osobie pokrzywdzonej w wypadku komunikacyjnym. Jeśli więc dojdzie do wypadku z naszym udziałem i to my jesteśmy pokrzywdzeni - możemy liczyć na naprawienie szkody i pokrycie jej kosztów u ubezpieczyciela sprawcy kolizji i odwrotnie. Nie mając więc takiej polisy ewentualne szkody zawsze musimy pokrywać sami, ale i kary za brak ważnego ubezpieczenia samochodu są bardzo dotkliwe.


Co jeszcze warto wiedzieć?

Polisa zawsze zostaje przypisana do samochodu, a nie do osoby. Jest ona ważna przez okres 12 miesięcy, po tym czasie trzeba wykupić kolejną, ale nie musimy robić tego u tego samego ubezpieczyciela. Jeśli znajdziemy gdzieś bardziej atrakcyjną ofertę - możemy z niej jak najbardziej skorzystać. Ogromną popularnością cieszą się obecnie różnego rodzaju porównywarki cen ubezpieczeń OC u różnych ubezpieczycieli. Wpisując w porównywarkę wszystkie cechy posiadanego samochodu można sprawdzić ceny u poszczególnych ubezpieczycieli po to, aby finalnie wybrać najtańsze OC. Tego rodzaju polisy zazwyczaj niczym się między sobą nie różnią, dlatego też każdy posiadający pojazd przede wszystkim skupia się na tym, aby zapłacić jak najmniej.

Sprawdz oferty na: ubezpieczenie OC gliwice