Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

foto

fot. archiwum PSUiO

Gliwickie Przedsiębiorstwo Składowania i Utylizacji Odpadów zostało uhonorowane nagrodą Lider Polskiej Gospodarki. Plasująca się w krajowej czołówce spółka została wyróżniona za wysokie standardy pracy.

Nagrodę wręczono podczas gali „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki” organizowanej przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl. Konkurs ma na celu kreowanie i umacnianie etycznych norm oraz standardów w obszarach: przedsiębiorczość, instytucje oraz ochrona zdrowia. Statuetkę Lidera Polskiej gospodarki z rąk prezesa Federacji Roberta Składowskiego odebrał Edward Mazur, prezes PSUiO sp. z o.o.

Jesteśmy w czołówce najlepiej działających składowisk w kraju i chcemy tę pozycję utrzymać – mówi Edward Mazur, prezes zarządu PSiUO.

Gliwickie przedsiębiorstwo od lat dba o to, by zapewnić mieszkańcom nie tylko przestrzeń do składowania odpadów, ale też jak najbardziej komfortowe warunki m.in. poprzez usuwanie przykrych zapachów i wykorzystywanie tzw. odcieków do ponownego nawadniania składowiska. Posiada własną kompostownię i sortownię odpadów wielkogabarytowych oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie mieszkańcy mogą za darmo przekazywać odpady. Teren składowiska jest monitorowany 26 kamerami. PSiUO zatrudnia 21 pracowników. Całkowita powierzchnia składowiska to 55 ha. (mf)