Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

prof. Antoni Cygan (fot. ASP w Katowicach)

13 grudnia gościem Wszechnicy PAU będzie prof. Antoni Cygan, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Z artystą porozmawiamy – oczywiście – o sztuce.

Prof. Cygan jest malarzem, którego prace były wystawiane na wielu wystawach w kraju i za granicą. W 2014 roku w uznaniu jego wkładu w rozwój szkolnictwa artystycznego został nagrodzony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, projektuje także wnętrza kościołów oraz cykle dróg krzyżowych. Jeden z takich cykli można podziwiać także w Gliwicach. W krużganku kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Sikorniku znajdują się malowane stacje drogi krzyżowej jego autorstwa.

Spotkanie Wszechnicy PAU rozpocznie się o godz. 16.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Wstęp wolny. (mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.