Siatkarki AZS PŚ czwarty raz z rzędu musiały uznać wyższość swoich rywalek. Tym razem lepsza od Akademiczek okazała się drużyna Jedynki Grupa Azoty Tarnów. Mecz ten zakończył się jej zwycięstwem 3:0.

Po raz kolejny w składzie AZS PŚ zabrakło podstawowych zawodniczek. Z powodu kontuzji pauzowała rozgrywająca Katarzyna Nadziałek. Na boisku nie pojawiła się również Erika Salanciova, jedna z najskuteczniejszych zawodniczek. Bez nich trudno było nawiązać walkę z wyżej notowanymi tarnowiankami, które pierwszego seta wygrały 25:19.

W drugiej odsłonie gliwiczanki zdołały wypracować sobie kilkupunktową przewagę, ale w końcówce, przy remisie 23:23, gospodynie zdobyły dwa kolejne punkty, co przełożyło się na prowadzenie 2:0.

W trzecim secie Akademiczki jeszcze próbowały walczyć, ale gospodynie z Tarnowa cały czas utrzymywały bezpieczną, kilkupunktową przewagę, nie dając szans na doprowadzenie nawet do wyrównania, nie mówić już o zdobyciu seta. Ostatecznie także ta odsłona, a zarazem cały mecz, zakończył się zwycięstwem Jedynek Grupa Azoty Tarnów.

Następne spotkanie AZS Politechnika Śląska rozegra w sobotę, 22 grudnia. Akademiczki podejmować będą drużynę Joker Świecie. Początek meczu o godz. 17.00.