Jak zaciągnąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Ofert pożyczek pod zastaw nieruchomości jest coraz więcej. Duża grupa klientów poszukuje innych form pożyczania pieniędzy niż tradycyjne kredyty bankowe. Okazuje się, że wpływ na to ma oprocentowanie, okres spłat, a nawet wysokie raty, dlatego pożyczki typowo hipoteczne z nieruchomościami w tle są lepszym rozwiązaniem. Najbardziej atrakcyjne jest w nich to, że można otrzymać od ręki nawet pół miliona złotych, co przy innych kredytach gotówkowych nie jest to możliwe.

 

W tym wypadku jedynym zabezpieczeniem są nieruchomości, takie jak dom, mieszkanie, działka rolna czy apartament w ciekawej lokalizacji. Przedstawione oferty finansowe są ogólne, natomiast każdy klient ma przedstawioną indywidualną propozycję w zależności od tego, jaką ma sytuację oraz jak wartościowe posiada nieruchomości. Warto ocenić to wszystko pod względem opłacalności w dłuższym terminie, przeczytać regulamin dotyczący okresu pożyczkowego, a także w jakiej sytuacji instytucja finansowa ma prawo odebrać nieruchomości. Są to ciekawe okazje, dla osób głównie poszukujących alternatywy lub klientów zadłużonych, potrzebujących pilnie gotówki, czy też biznesmenów. Niskie oprocentowanie, dogodna umowa, a także brak poręczycieli może sprawić, że klienci chętnie sięgną po ten rodzaj pożyczki. Można się o niego starać w bankach, ale również innych instytucjach finansowych, ale należy czytać warunki umów, sprawdzić jakie są potrzebne dokumenty oraz dowiedzieć się, czy klient jest sprawdzany w BIK.

 

Jak szybko uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Głównym kryterium uzyskania pożyczki jest posiadanie nieruchomości na własność, co określają dokumenty uzyskania prawa do nieruchomości. Nie może to być nieruchomość wynajmowana, w dzierżawie, ani zadłużona, ponieważ automatycznie wniosek może zostać odrzucony. Warto mieć na uwadze fakt, że dokumentacja będzie sprawdzana, dlatego należy wcześniej przygotować wypisy z ksiąg wieczystych, akt notarialny, prawa własności, a także zaświadczenie o wycenie nieruchomości. Osoby, które pracują na etacie, mające dobrą sytuację materialną, prowadzące biznesy, łatwiej mogą uzyskać pożyczkę, na dogodnych warunkach. Jeśli wszystko jest prawidłowo wypełnione, dostarczone na czas dokumenty, wówczas instytucja finansowa może w ciągu tygodnia wydać decyzję i wypłacić pieniądze na konto.

 

Bardzo ważne jest to, czy pożyczkę bierze się w banku, czy parabanku, ponieważ różnica w oprocentowaniu może być dosyć spora. Początkowe fazy wypełniania wniosku można dokonać także drogą internetową, natomiast podpisanie umowy odbywa się już w placówce. Klient jest sprawdzany pod względem zdolności kredytowej, by instytucja finansowa wiedziała, jaką maksymalną sumę może mu przekazać. Zazwyczaj jest to około 70 do 80 procent wartości nieruchomości, dlatego w łatwy sposób można otrzymać nawet trzysta tysięcy złotych. Pieniądze te łatwiej przeznaczyć na spłatę długów, czy jako wkład w kolejne biznesy lub nieruchomości. Poza tym opłacalność pożyczki jest dosyć wysoka pod warunkiem, że faktycznie się ją spłaca.

 

Więcej informacji

Poznaj szczegóły, sprawdź pożyczki pod zastaw z KonsorcjumFinansowe.pl - dowolna nieruchomość