fotografia „Słońce”, M. Patycki

Michał Patycki z Gliwic został laureatem 11. edycji Sekcji ShowOff. Jego prace zostaną zaprezentowane podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. To jeden z najważniejszych festiwali fotograficznych w Polsce.

Gliwiczanin znalazł się w gronie 8 najzdolniejszych młodych artystów spośród 564 fotografów z 54 krajów. Do konkursu trafiły 644 projekty i 8 680 fotografie. Konkurencja nie spała, ale Michał Patycki wywalczył miejsce w gronie laureatów. W maju i czerwcu jego prace będą pokazywane podczas zbiorowej wystawy w Krakowie. Kuratorem Patyckiego będzie znakomity reporter Michał Szlaga.

Terje Abusdal, Diana Lelonek czy Michał Łuczak rozpoczęli swoje kariery od udziału w Sekcji ShowOff. Teraz przed szansą na wejście do świata uznanych fotografów stoi Michał Patycki. Obecnie studiuje on w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie oraz Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją artystyczną przygodę rozpoczął w grupie fotograficznej Aczkolwiek w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Aktualnie prowadzi w niej zajęcia jako asystent nauczyciela. (mm)