Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Żelowy manicure nadal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Co warto wiedzieć o paznokciach żelowych?
 
 

Jeżeli paznokcie naturalne są łamliwe, słabe, nie można ich zapuścić, w takim przypadku paznokcie żelowe mogą być strzałem w dziesiątkę. Ta metoda manicure pozwala na uzyskanie zachwycających efektów na długi czas.

Na czym dokładnie polega manicure żelowy? Jakie są jego główne zalety i wady? W końcu, gdzie można go wykonać?

Manicure żelowy – co to jest?

Aktualnie do wyboru mamy szeroką gamę różnych metod manicure – jedną z nich są paznokcie żelowe, które są doskonałą propozycją dla kobiet, które chcą cieszyć się pięknym manicure na długi czas.

Do manicure stosuje się wtedy specjalny żel, którym „buduje się” nowy paznokieć. Następnie można go przyozdobić, na przykład można nałożyć na niego lakier klasyczny albo lakier hybrydowy.

Żelem można nadać paznokciom odpowiedni kształt i długość, dlatego do doskonały wybór dla osób, które chcą wydłużyć naturalną płytkę paznokciową.

Manicure żelowy jest również doskonałym wyborem dla osób, które mają słabe, łamliwe paznokcie. Naturalny paznokcie znajduje się wtedy pod warstwą żelu i są chronione przed czynnikami negatywnymi.

Takie paznokcie to dość trwały wybór – utrzymują się przez około dwa tygodnie. Następnie zaleca się uzupełnienie żelu, co związane jest także z naturalnym wzrostem płytki paznokciowej.

Zalety paznokci żelowych:

 • trwałość – utrzymują się nawet do 2 tygodni

 • chronią kruche i słabe paznokcie – pozwalają płytce na normalny wzrost

 • nie odpryskują i nie rysują się – przez cały czas pięknie błyszczą

 • nie żółkną

 • wiele możliwości malowania paznokci żelowych

Wady paznokci żelowych:

 • trudne ściąganie paznokci żelowych – należy spiłować żel z użyciem pilnika albo specjalnej frezarki, co może wpłynąć negatywnie na stan paznokci, gdy zabieg będzie wykonany nieprofesjonalnie

 • zajmują dużo czasu – wykonanie manicure żelowego zajmuje najczęściej około godziny

 • dość wysoka cena – za paznokcie żelowe najczęściej zapłacimy więcej niż za manicure hybrydowy, japoński, francuski

Jak wykonać paznokcie żelowe?

Najczęściej paznokcie żelowe wykonuje się w profesjonalnych gabinetach manicure. Wówczas może przygotować je doświadczona manicurzystka.

Także istnieje możliwość wykonania manicure żelowego samodzielnie – musimy jednak wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i preparaty, w tym między innymi w szablony albo tipsy, lampę UV, chemię – płyn do przemywania paznokci, aceton, oliwkę do natłuszczania skórek. Gotowe zestawy do manicure żelowego można znaleźć w internecie.

Paznokcie żelowe – krok po kroku:

 1. Nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu pilniczkiem, oczyszczenie płytki i jej zmatowienie.

 2. Odsunięcie skórek z paznokci.

 3. Założenie szablonu albo zastosowanie tipsów dopasowanych do płytki paznokciowej.

 4. Nałożenie żelu na tipsy lub wymodelowanie paznokcia z szablonem z wykorzystaniem żelu – należy pamiętać o tym, aby nałożyć kilka cienkich warstw i każda z nich powinna być odpowiednio utwardzona lampą UV i przemyta specjalnym płynem.

 5. Nadanie paznokciom ostatecznego kształtu po utwardzeniu drugiej warstwy.

 6. Posmarowanie skórek oliwką.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, paznokcie żelowe mogą być także dowolnie ozdobione zgodnie z naszymi oczekiwaniami – stosuje się różnego rodzaju dekoracje, na przykład specjalne szablony, pyłki, naklejki, różnorodne lakiery w szerokiej gamie odcieni do wyboru.

Do skorzystania z profesjonalnych zabiegów manicure zaprasza Salon Kosmetyczny Bonjour z Gliwic.