Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Piękne jeziora, szumiące lasy i dziewicze tereny - Mazury są jedyne w swoim rodzaju. Jeśli nie byłeś jeszcze w tej części Polski to najwyższy czas wybrać wczasy na Mazurach. Co takiego można tam zobaczyć? Poniżej kilka najważniejszych miejsc i imprez, które koniecznie należy zobaczyć będąc na Mazurach. Gdzie udać się na wczasach na Mazurach?

  1. Mikołajki

Jedno z najpopularniejszych, letniskowych miejsc w Polsce. Co roku do Mikołajek ściągają setki tysięcy turystów, którzy chcą spędzić wczasy na Mazurach i nic dziwnego, że wybierają właśnie to miejsce. W okresie letni, to liczące niewiele ponad 4 tys. mieszkańców miasteczko, tętni życiem przez 24 godziny na dobę. Koncerty, festiwale, wystawy i spotkania, a wszystko na tle pięknych jezior - nie można się nie zakochać w Perle Mazur.

Wczasy na Mazurach - co warto zobaczyć?

  1. Rezerwat Koników Polskich

Do Popielna przyciągają nie tylko same konie, ale również malownicze położenie rezerwatu - znajduje się zaraz przy Śniardwym, które jest największym jeziorem w Polsce. Same Koniki Polskie to potomkowie Tarpanów, które kilka tysięcy lat temu biegały po terenach Polski. Biegające po wybiegach konie można podziwiać podczas spacerów na dedykowanych ścieżkach edukacyjnych.

  1. Piknik Country w Mrągowie

Najbardziej znana i rozpoznawalna impreza muzyki country w Polsce. Festiwal odbywający się na przełomie lipca oraz sierpnia przyciąga na wczasy na Mazurach fanów z całego świata. Na kilka dni w roku, zmieniają oni spokojną miejscowość w miejsce pełne kowbojskich strojów, motocykli oraz głośnej muzyki, tworząc przy tym niesamowitą atmosferę.

  1. Giżycko

Nie można udać się na wczasy na Mazura i nie odwiedzić Giżycka. To jedno z najpiękniejszych mazurskich miast, gdzie czuć klimat żeglugi, ryb, zabawy, ale równie przyjemną leniwą atmosferę. Pełne tutaj knajp, sklepów oraz restauracji, gdzie odbywa się życie turystyczne. Będąc w Giżycku, warto udać się na targ, gdzie można kupić świeże ryby, owoce oraz warzywa prosto od rolników i rybaków. Bez dwóch zdań to miejsce ma swój klimat!

wczasy na mazurach

  1. Wilczy Szaniec

Wojenna pamiątka związaną z Adolfem Hitlerem. W niewielkiej mazurskiej Gierłoży, w czasie drugiej wojny mieściła się kwatera główna przywódcy Trzeciej Rzeszy. Jak na kwaterę główną przystało, Wilczy Szaniec jest sporych rozmiarów - około dwustu budynków, schrony, lotniska, elektrownia a nawet własnym dworzec kolejowy. To właśnie w Wilczym Szańcu miała miejsce nieudana próba zamachu na führera. Obecnie jest on turystyczną atrakcją.

  1. Mazurskie jeziora

Mazury pełne są ciekawych miejsc oraz interesujących wydarzeń, ale to co przyciąga największą rzeszę turystów to mazurskie jeziora. Na tym stosunkowo niewielkim terenie jest ich ponad 3000, większość w otoczeniu dzikiej i nienaruszonej przyrody. To idealne miejsce dla wszystkich fanów sportów wodnych, wędkarska, a także fanów wypoczynku na łonie natury.

Wczasy na Mazurach - idealna propozycja dla każdego

Kraina pełna jezior, żaglówek i pięknej natury przyciąga do siebie każdego roku setki tysięcy turystów. Kusi możliwość wypoczynku na łonie przyrody, pełnej dzikich i nieodkrytych miejsc. Mazury to również idealne miejsce dla wszystkich fanów sportów wodnych, którzy znajdą tutaj wiele okazji do uprawiania swojej pasji.

Wczasy na Mazurach przyciągają również fanów historii. Poniemieckie bunkry, Wilczy Szaniec czy też średniowieczne zamki to nie lada atrakcje dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o przeszłych czasach. Bez względu na cel podróży, Mazury na pewno spowodują, że rozkochasz się w tym miejscu, tylko po to, by za rok tutaj wrócić.