Kawiarenka Zdrowia fot. archiwum UM / D. Nita-Garbiec

Już 22 maja w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II przy gliwickiej katedrze ostatnia Kawiarenka Zdrowia przed przerwą wakacyjną! Spotkanie poprowadzi dr n. med. Maria Turska-d'Amico, która opowie o tym, jak zdrowo się opalać i na co zwracać szczególną uwagę podczas kąpieli słonecznych. Początek – godz. 17.00.

O oprawę muzyczną zadba Todo Trio, które tworzą muzycy Filharmonii Śląskiej: Grażyna Jursza (flet), Dariusz Jursza (klarnet) i Dawid Smykowski (fagot). Podczas koncertu najpiękniejszych melodii z dawnych lat „W starym kinie” nie zabraknie szlagierów w rodzaju „Miłość ci wszystko wybaczy” i „Już taki ze mnie zimny drań”, czyli przebojów skomponowanych przez Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego czy Jerzego Wasowskiego, spiewanych niegdyś przez Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga i Hankę Ordonównę. Jak zabrzmią w nowych, atrakcyjnych aranżacjach na trio stroikowe? Warto się przekonać!

Na zakończenie spotkania uczestników czeka zdrowy poczęstunek. Organizatorem Kawiarenki Zdrowia jest Miasto Gliwice. Wstęp wolny!