Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Coraz więcej hotelu udostępnia swoim klientom szlafroki. O czym należy pamiętać wtedy, gdy chcemy zakupić tego rodzaju tekstylia? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Rzadko który podróżujący zabiera ze sobą na wyjazd szlafrok. Właśnie dlatego miękki i wygodny szlafrok na pewno będzie mile widzianym dodatkiem w pokoju hotelowym. Dodatkowo, sprawdzi się także wtedy, gdy obiekt oferuje dodatkowe usługi Spa czy posiada własny basen.

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć różnego rodzaju szlafroki hotelowe. Są one dostępne między innymi w sklepie Tomark.

Czym zatem powinien cechować się dobry szlafrok hotelowy? Sprawdź teraz!

Szlafroki hotelowe – ważny wysokiej jakości materiał

Gdy chcemy kupić dobrej jakości szlafroki przeznaczone dla gości, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość. Ta z kolei wynika przede wszystkim z zastosowanego materiału, a także precyzji wykonania takiego artykułu.

Do hoteli najczęściej wybierane są szlafroki wykonane z naturalnej bawełny frotte. Taka tkanina bardzo dobrze wchłania nadmiar wody, a przy tym chroni ciało przed wychłodzeniem. Alternatywnym wyborem może być lżejszy szlafrok hotelowy gofrowany także wykonany z bawełny.

Naturalna bawełna jest włóknem, które jest przyjazne dla skóry, nie alergizuje, a także nie powoduje podrażnień. Sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci!

Dobrej jakości szlafrok powinien cechować się wysoką gramaturą – powinien być miękki i przyjemny w dotyku, a także trwały i wytrzymały, aby mógł przetrwać wielokrotne pranie w wysokich temperaturach dla maksymalnej higieny.

Szlafroki hotelowe – dla każdego z gości

W sklepach dostarczających tekstylia hotelowe można znaleźć różnego rodzaju szlafroki, które będą dobre dla każdego z gości.

Najczęściej wybór pada na uniwersalne szlafroki do hotelu, które będą pasowały na większość sylwetek kobiecych i męskich. Można jednak dobrać także szlafroki innych typów, aby zapewnić gościom większy komfort.

Wobec tego w sprzedaży można znaleźć także szlafroki następujących typów:

  • szlafrok hotelowy damski
  • szlafrok hotelowy męski
  • szlafrok hotelowy dziecięcy

Jeśli chodzi o kroje, do hotelu możemy zdecydować się zarówno na szlafrok hotelowy z kapturem, jak również ten z szalowym kołnierzem – bez kaptura.

Dodatkowym plusem będą praktyczne kieszenie naszyte na szlafroku.

Idealne szlafroki hotelowe – jak wybrać najlepszy szlafrok do hotelu?

Szlafroki hotelowe – także na indywidualne zamówienie

Warto także wskazać, że jeśli chcemy zakupić szlafroki hotelowe producent bardzo często może wykonać je na indywidualne zamówienie klienta.

Hotelarze bardzo często decydują się na wykonanie personalizacji szlafroków, czyli na wykonanie na nich specjalnego haftu z logo oraz nazwą hotelu. Taki szlafrok będzie prezentował się jeszcze bardziej stylowo – to również inwestycja w profesjonalny wizerunek hotelu!

Szlafroki hotelowe – ceny

Za wysokiej jakości szlafrok hotelowy cena będzie najczęściej wynosiła od około 70 do 120 złotych w zależności do wybranego wariantu oraz producenta, niemniej jednak w sprzedaży możemy znaleźć także jeszcze droższe modele.

W przypadku większych zamówień, producent może także sprzedać klientowi szlafroki hotelowe tanio – ceny mogą spaść wtedy nawet o ponad 10 proc. na sztuce w zależności od liczby zamówionych egzemplarzy.

Aktualnie cenniki szlafroków hotelowych, a także innych tekstyliów do hoteli można znaleźć już teraz na stronach internetowych ich producentów i dostawców.