Policja Gliwice: Pyskowicki komisariat wzbogacił się o dwa hybrydowe radiowozy
Dzisiaj (6 czerwca) w Komisariacie Policji w Pyskowicach oficjalnie przekazano dwa nowe radiowozy do patrolowania rejonu podległego tej jednostce, czyli miasta Pyskowice, miasta i gminy Toszek, gmin Rudziniec i Wielowieś. Pojazdy to ekologiczne hybrydowe toyoty.
O godz. 11.00 na dziedzińcu pyskowickiego komisariatu odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla, zakupionych dla policji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, lokalnych samorządów z Pyskowic, Toszka, Rudzińca i Wielowsi oraz budżetu policji. W symbolicznym przekazaniu kluczyków udział wzięli jako przedstawiciele wymienionych samorządów, burmistrz Pyskowic Adam Wójcik, burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk, wójt gminy Rudziniec Krzysztof Obrzut. Z uwagi na niespodziewane okoliczności w spotkaniu nie brał udziału pan Ginter Skowronek wójt Wielowsi. Gmina Wielowieś również miała swój udział finansowy w zakupie pojazdów. Pojazdy odebrał komendant miejski w Gliwicach mł. insp. Marek Nowakowski wraz z szefem pyskowickich stróżów prawa mł. insp. Rafałem Grzenią.
Każda z toyot warta jest ponad 100 tys. zł, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Samochody te mają bogate wyposażenie, zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortu funkcjonariuszom, którzy będą w nich pełnić służbę.
Spalanie paliwa w tego rodzaju pojazdach (niezależnie od tego, czy auta używa się w mieście, czy na trasie) jest bardzo małe. Emisja CO2 nie przekracza zaś 90 g/km. Wprowadzenie ekologicznych samochodów do floty polskiej policji wpisuje się w ogólnoświatowe trendy dbania o środowisko.
![]()
Ostatnie Artykuły

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Konkurs na zielony kwartał kultury przy Ruinach Teatru Victoria

Ratusz z 3500 klocków LEGO stanął w Palmiarni. Wstęp jest bezpłatny

Bez zniczy i kwiatów. Pierwszy ekologiczny sektor pochówków w Gliwicach

72 godziny bez prądu i plecak ewakuacyjny. Warsztaty w Gliwicach

Połowa ceny i darmowa kawa. Kobiety ruszają na ściankę w Gliwicach

Skradli sztabkę złota na plaży, a dzień później sami padli ofiarą rozboju

Gliwicki piknik połączy koncerty, zdrowie i literacką przygodę seniorów

Problem alkoholowy zaczyna się wcześniej. W Gliwicach działa punkt pomocy

Na ponad 70 skrzyżowaniach światła mogą działać inaczej niż zwykle

Korowód przejdzie przez Żerniki. Kierowców czekają chwilowe postoje

Bezpieczniejsze przejście przy szkole w Gliwicach. Kolejna sygnalizacja w planach

Młynarski na jazzowo. Gliwicka orkiestra zagra w Ruinach Teatru Victoria

Nowe światła przy szkole w Gliwicach. Kolejne przejście czeka na sygnalizację
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Narodzenia NMP w Gliwicach-Bojkowie - msze, kancelaria, terytorium
- Parafia św. Anny w Gliwicach - kontakt, msze, kancelaria
- Państwowa Inspekcja Pracy w Gliwicach - kontakt, skargi, zgłaszanie wypadków
- Apteki w Gliwicach - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
- Kryta Pływalnia Delfin w Gliwicach - cennik, godziny i zasady korzystania
- Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach - kontakt, adres, komisariaty
