Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Pianka poliuretanowa, czyli w skrócie pianka PUR to doskonały materiał termoizolacyjny. Najczęściej docieplenia pianką kojarzone są z poddaszami, ale można wykorzystać ją także do termoizolacji innych części budynków.

Dobra termoizolacja jest obecnie na wagę złota – w dobie rosnących kosztów ogrzewania właściwie zaizolowany dom nie będzie tak kosztowny w eksploatacji w okresie zimowym.

Do dyspozycji mamy aktualnie wiele różnych typów materiałów termoizolacyjnych. Najczęściej wybierane są styropiany, ale możemy także skorzystać z wełny mineralnej czy pianki PUR, której poświęcimy tu więcej miejsca.

Jeśli chodzi o ocieplanie pianką Kielce to jedno z wielu miast w kraju, gdzie można skorzystać z tego rodzaju usługi. Świadczy je między innymi firma TGA Izolacje.

Na czym dokładnie polega ocieplanie pianką poliuretanową – PUR? Gdzie można ją zastosować? Sprawdź teraz!

Ocieplanie pianką Kielce – na czym polega izolacja natryskowa pianką PUR?

Nowoczesna izolacja natryskowa to skuteczna metoda zmniejszenia ucieczki ciepła z budynku w okresie zimowym, a także sprzyjająca chłodzeniu pomieszczeń w cieplejsze dni.

Stosowana wówczas pianka poliuretanowa, czyli inaczej pianka PUR jest materiałem cechującym się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Izolacje natryskowe z jej użyciem polegają na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem natryskuje spienioną piankę na nawierzchnie. Pianka przyczepia się do nich i pęcznieje, dokładnie wypełniając różnego rodzaju zakamarki.

Pianka jest lekka, paroprzepuszczalna, nie jest podatna na pleśnienie, nie zmienia swojej objętości, stale zachowując wyjściowe parametry. To powoduje, że jest ona atrakcyjną alternatywą dla styropianu i wełny mineralnej.

Ocieplanie pianką Kielce – gdzie można ją zastosować?

Ocieplanie pianką PUR to metoda wszechstronna, która stosowana jest nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w przemyśle oraz w rolnictwie.

W domach jednorodzinnych pianka PUR najczęściej stosowana jest do docieplenia poddasza, które jest trudne w termoizolacji z użyciem innych typów materiałów. Pianka skutecznie wypełnia zakamarki na poddaszu – jej montaż jest szybki i prosty.

Warto jednak wskazać, że ocieplanie piankami PUR ma szersze zastosowanie – można stosować ją także w innych miejscach poza poddaszami.

Pianką PUR można ocieplać między innymi:

 • dachy – skośne i płaskie

 • stropodachy

 • stropy nad nieogrzewanymi pomieszczeniami

 • stropy belkowe

 • podłogi na gruncie i na legarach

 • fundamenty

 • ściany zewnętrzne, w tym wcześniej ocieplane

 • ściany szkieletowe

Warto przy tym wskazać, że pianki poliuretanowe doskonale sprawdzają się do termoizolacji na różnych nawierzchniach – mają bardzo dobre właściwości adhezyjne, czyli mają wysoką przyczepność. Można zastosować je między innymi na drewnie, na płytach OSB, na blachach, cegłach, membranach, betonie czy też na istniejących już izolacjach.

Ocieplanie pianką Kielce i inne miejscowości

Usługi termoizolacji z wykorzystaniem pianek PUR są obecnie świadczone przez firmy działające w całym kraju. Dostępne są między innymi takie usługi jak:

 • ocieplanie pianką Katowice

 • ocieplanie pianką Kraków

 • ocieplanie pianką Bielsko Biała

 • ocieplanie pianką Opole

Jeśli interesuje nas ocieplanie pianką Śląsk to region, gdzie działa wiele firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Możemy wybrać także taką, która oferuje ocieplanie pianką w Kielcach oraz w okolicznych miejscowościach. Można zapoznać się z nimi już teraz on-line.