rocznica chirurgii dziecięcej fot. Szpital Miejski nr 4

Chirurgia dziecięca w Szpitalu Miejskim nr 4 świętuje dziś rocznicę wznowienia działalności. Statystyki mówią same za siebie. 12 miesięcy = 1 268 małych pacjentów hospitalizowanych na oddziale + 3 085 osób korzystających z porad przyszpitalnej Poradni Chirurgii Dziecięcej + 9 678 młodych pacjentów, kórzy otrzymali pomoc na Izbie Przyjęć.

To był bardzo pracowity rok. Całej kadrze oddziału dziękuję serdecznie za wniesiony wkład pracy, a przede wszystkim za kompetencje, zaangażowanie, uśmiech i wyrozumiałość – mówi Renata Bryła, prezes Szpitala Miejskiego nr 4.

Oddział Chirurgii Dziecięcej zajmuje się leczeniem dzieci od pierwszych dni życia do ukończenia 18 lat. Dysponuje 16-łóżkami szpitalnymi, przystosowanymi zarówno do potrzeb najmłodszych, jak i nastolatków. Lekarze pełnią całodobowe dyżury medyczne, przyjmując dzieci w trybie nagłym, jak również planowo – do diagnostyki lub leczenia operacyjnego.

Oddział dysponuje własnym blokiem operacyjnym, położonym przy oddziale. Blok operacyjny przystosowany jest do leczenia najmłodszych pacjentów, wyposażony w najnowszą aparaturę, w tym nowy aparat rentgenowski GE One.