freepik Fot. Freepik

9 sierpnia na placu Krakowskim panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego, konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała 9 sierpnia, w godzinach od 8.00 do 15.00, na Placu Krakowskim. Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy.

Mogą z niego skorzystać panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego warto wziąć ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Na badanie można zarejestrować się telefonicznie (pod nr tel. 58 666 24 44) lub poprzez formularz na stronie www.mammo.pl. Uwaga! Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.