siatkarki AZS Gliwice fot. Jerzy Wojtuszek/azs.gliwice.pl

Jedenaście nowych zawodniczek będzie od przyszłego sezonu bronić barw KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Siatkarki już rozpoczynają treningi, wkrótce pojadą na zgrupowanie do Szczyrku.

Od przyszłego sezonu na parkiecie w hali przy ul. Kaszubskiej na pozycji przyjmującej pojawią się Agata Skiba oraz Marcelina Karpińska, grająca wcześniej także w ataku. Do drużyny dołączyły dwie środkowe: Marta Becker i Aleksandra Trojan. Nową zawodniczką na pozycji libero została Karolina Bohdanowicz, z kolei w ataku zobaczymy Julię Wałek oraz Oliwię Michalak. W barwach AZS-u zagrają także rozgrywająca Patrycja Chrzan i Jagoda Januszkiewicz, dla której miniony sezony był ostatnim w wieku juniorskim. Do gliwickiego klubu dołączyła także młodzieżowa reprezentantka Ukrainy, atakująca Valeriia Nudha, która w ukraińskiej kadrze grała także na przyjęciu i jako środkowa. Ostatnią zawodniczką, która będzie grać w siatkarskiej drużynie AZS-u jest Angelika Wystel grająca na pozycji przyjmującej.

W tym oknie transferowym drużynę opuściło 11 zawodniczek i dokładnie tyle samo przybyło. Siatkarki rozpoczynają teraz intensywne przygotowania do sezonu, które poprowadzi trener Wojciech Czapla.