UM Gliwice: Ich praca to prawdziwa misja!
Fot. Ł. Fedorczyk
Przed nami kolejny rok szkolny! W najbliższy poniedziałek, 2 września, mury szkół prowadzonych przez Miasto Gliwice przekroczy ponad 25 tys. uczniów i dzieci przedszkolnych, by rozpocząć kolejny rok nauki. Czekają na nich wykwalifikowani nauczyciele we wtorek 27 sierpnia zastępca prezydenta Gliwic Krystian Tomala wręczył stopnie nadania awansu zawodowego kolejnym 25 pedagogom.
W roku szkolnym 2019/2020 w placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Gliwice będzie 25 380 podopiecznych 20 231 uczniów i 5 149 dzieci przedszkolnych. To 90% wszystkich dzieci i uczniów szkół podstawowych i średnich, kształcących się w naszym mieście. W klasach pierwszych naukę rozpocznie 5.351 uczniów, w tym 1 626 w szkołach podstawowych i 3 725 w szkołach średnich.
Nad poziomem nauki i merytorycznym przygotowaniem uczniów czuwają wykwalifikowani pedagodzy. Każdego roku nauczyciele doskonalą swoje umiejętności i kształcą się, by zainteresować młode umysły różnymi dziedzinami nauki i przekazywać wiedzę w sposób interesujący, motywujący do samodzielnego zgłębiania interesujących zagadnień.
We wtorek 27 sierpnia, w gliwickim Ratuszu stopnie nadania awansu zawodowego odebrało 25 nauczycieli mianowanych.
Praca nauczyciela to zadanie trudne i odpowiedzialne. Słowo misja nabiera w tym przypadku szczególnego znaczenia. Nauczyciel powinien nie tylko uczyć, ale też wychowywać, dbać by uczniowie nie byli bezkrytycznymi odbiorcami zewnętrznego świata, by w natłoku wszystkich informacji, które do nas codziennie docierają mogli sami odnaleźć prawdę i wartości podkreślał podczas uroczystości Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.
Akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego odebrało kolejnych 25 nauczycieli mianowanych: Aneta Palka, Bożena Chęcińska, Aleksandra Swierczek, Katarzyna Gąsior, Karioka Michniewska, Anna Szczeponik, Barbara Borkowska-Stachel, Janusz Napora, Joanna Gliniecka, Dorota Zawadowska, Ewelina Dulęba, Beata Żychowska, Justyna Mazur, Sonia Kielnar, Krzysztof Zajączkowski, Aleksandra Zdanek, Edyta Bakalarz, Ingryda Sznura, Michał Głąb, Katarzyna Wódka, Małgorzata Sobaszek, Daniel Wiejowski, Agnieszka Fara, Agnieszka Jurasz i Błażej Duda.
Miejskie rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Gliwicach odbędzie się 2 września o godz. 12.00 w II LO im. Walerego Wróblewskiego, przy ul. Wróblewskiego 9.
Nowo mianowanym nauczycielom gratulujemy, a wszystkim pedagogom oraz uczniom życzymy wspaniałego roku szkolnego, pełnego pasji i pragnienia zdobywania wiedzy. (mf)
Ostatnie Artykuły

Kurtyny wodne już chłodzą Gliwice. Kolejne punkty pojawiają się w mieście

Nocny serwis tunelu pod DTŚ po siatkarskim szczycie

Z ulic Gliwic zniknęło 8 wraków - strażnicy sięgnęli po przepis

Gliwicki szpital dostał ambulans. W regionie przekazano pięć pojazdów

Łabędy z nowymi objazdami. Autobusy pojadą inaczej od soboty

Od prywatnego ogrodu po nowe modele transportu. Politechnika Śląska nagrodziła pomysły na biznes

137 wykroczeń przy przejściach w Gliwicach - policja wyłapała też pijanego kierowcę

Młodzi z Gliwic przygotowali gazetę o mieście za 70 lat

Siatkarska Liga Narodów w Gliwicach. Na drogach może zrobić się tłoczno

Dzieci tropiły drzewa i owady. Nauka w ogrodzie zamieniła się w grę

Dzieci wejdą do świata upcyclingu. W Gliwicach szykuje się ekologiczny dzień otwarty

Światowa siatkówka wraca do Gliwic. Przed Polską pięć dni wielkich emocji

Bieg zamknie Warmińską. W Żernikach będą utrudnienia

W Gliwicach policja sprawdzi autokary jeszcze przed wakacyjnymi wyjazdami
Przydatne dane teleadresowe
- Kryta Pływalnia Mewa w Gliwicach - cennik, regulamin i kontakt
- Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Gliwicach - msze, kancelaria, sakramenty
- KOMAG ENERGIA Gliwice - kursy zawodowe, szkolenia BHP i uprawnienia energetyczne
- Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- ZUS Biuro Terenowe w Gliwicach - rezerwacja wizyt, emerytury i świadczenia
- Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach - kontakt, godziny, najem i sprzedaż mieszkań
