pomocna dłoń

fot. Pixabay

Zajmujesz się starszymi, chorymi rodzicami? Przyjdź 19 października na bezpłatne warsztaty i dowiedz się, jak mądrze ich wspierać w codziennych czynnościach. To kontynuacja miejskiego projektu przeznaczonego dla osób, które na co dzień opiekują się osobami chorymi, starszymi lub niepełnosprawnymi.

Starość to po prostu kolejny etap życia – podkreślają organizatorzy szkolenia z Domu Pomocy Społecznej „Opoka” w Gliwicach.

Podczas warsztatów uczestnicy nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności potrzebne podczas sprawowania opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Prowadzący warsztaty skupią się na technikach wsparcia przydatnych dla osób, które muszą pogodzić opiekę nad rodzicami z innymi obowiązkami. Będzie mowa o rodzajach wsparcia dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów, zarówno w warunkach instytucjonalnych, jak i domowych. Zaplanowano także pokaz instruktażowy sprzętu ułatwiającego pielęgnację chorego.

Warsztaty odbędą się 19 października między godz. 9.00 a 12.00 w Domu Pomocy Społecznej „Opoka” (ul. Pszczyńska 100). Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy przyjmowane od 14 października pod nr. tel. 663-589-610 (poniedziałek–piątek: godz. 8.00–12.00).