Silver Silesia

Wydarzeniu współorganizowanemu przez Miasto Gliwice towarzyszy dzisiaj I Wojewódzka Konferencja Senioralna i szereg otwartych imprez towarzyszących. Dojrzali gliwiczanie mogą m.in. wziąć udział w bezpłatnych warsztatach skierowanych do Seniorów, skorzystać bezpłatnie z porad i zabiegów kosmetycznych, fizjoterapeutycznych, wysłuchać występów zespołów artystycznych. Przygotowano także strefę gastronomiczną, gdzie można zakupić posiłki, napoje i przekąski.

W I Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej wzięło udział ponad 300 uczestników. Naukowcy, przedstawiciele władz Rzeczypospolitej Polskiej, czołowi politycy regionu oraz profesjonaliści odpowiedzialni za politykę senioralną w środowiskach lokalnych omawiali zagadnienia dotyczące osób w wieku senioralnym. Przeprowadzono dwa panele tematyczne: Senior Aktywny oraz Senior wymagający wsparcia, przedstawiające różne oblicza starości, wyzwania i problemy z tym związane.

W jakich godzinach odbywają się Targi?

8 października rozpoczęły się o godzinie 11.00, a kończą o godzinie 17.00.
9 października rozpoczęcie Targów przewidziano na godzinę 10.00, a zakończenie na godzinę 16.00.

Uwaga, Seniorzy! Bezpłatny dojazd!

  • AUTOBUSOWA LINIA SPECJALNA S-11 (w dniach 8 i 9 października)
    Z dworca kolejowego w Gliwicach kursować będzie bezpłatny niskopodłogowy autobus linii S-11 – do ARENY w Gliwicach i z powrotem (częstotliwość kursów – co 20 minut).
  • AUTOBUSOWA LINIA SPECJALNA S-12 (w dniach 8 i 9 października)
    Na trasie GliwiceZabrzeRuda Śląska kursować będzie bezpłatny niskopodłogowy autobus linii S-12 – do ARENY w Gliwicach. Szczegóły trasy: Gliwice Arena – Gliwice Sośnica Apteka – Zabrze Politechnika – Zabrze Goethego – Rondo Południowe – Nowy Bytom Urząd Miasta – Chebzie Ronda – Gliwice Arena (częstotliwość kursów – co 60 minut).
  • KOLEJE ŚLĄSKIE – Dla ułatwienia udziału w Targach wszystkie osoby powyżej 60 roku życia, które zakupią bilet Kolei Śląskich, dla którego stacją końcową będą Gliwice – kosztuje jedynie 1 zł brutto (z dowolnego miejsca w województwie), a bilet powrotny do Domu, po zwiedzeniu targów i odwiedzeniu stanowiska Kolei Śląskich będzie bezpłatny! Bilety w wyżej wymienionej cenie, obowiązują w godzinach od 9:00 do 19:00. Senior podróżujący kolejami powinien posiadać przy sobie dokument potwierdzający wiek.