znicz

Od 31.10.2019 r. do 3.11.2019 r. rusza akcja „Znicz”. Nasi funkcjonariusze w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, będą prowadzić kontrole gliwickich cmentarzy i terenów do nich przyległych. Celem działań jest przede wszystkim zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich, a także zapobieganie kradzieżom i dewastacjom nagrobków.

Będziemy prowadzić również działania prewencyjno - kontrolne w zakresie niedopuszczenia do zakłócenia ładu i porządku publicznego, prawidłowego parkowania pojazdów oraz  przestrzegania przepisów dotyczących handlu w rejonie cmentarzy.

Jednocześnie informujemy, że jak co roku zmieniona zostanie organizacja ruchu w okolicach cmentarzy, szczegóły można znaleźć na stronie internetowej ZDM - http://www.zdm.gliwice.pl/. Dlatego apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie w tych miejscach!

W terminie od 31 października do 2 listopada zaplanowano także wiele zmian w komunikacji miejskiej. Najważniejszą jest wprowadzenie bezpłatnych przejazdów oraz uruchomienie specjalnych połączeń autobusowych, które dowiozą nas na wybrane nekropolie. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej ZTM - https://www.metropoliaztm.pl/pl/

Jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki panujące na drogach oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych, w związku z tym zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych!

W przypadku zauważenia nieprawidłowości prosimy o zgłaszanie interwencji telefonicznie pod numerem 986 lub bezpośrednio strażnikom miejskim, którzy jak co roku będą patrolować otoczenie cmentarzy.