Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach czekają na Ciebie

Poznaj emocje towarzyszące lotowi w przestworzach – wybierz się na lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Katowice to miasto oferujące wiele ciekawych rozrywek. Także tam działa nowoczesny tunel aerodynamiczny – specjalna konstrukcja, która umożliwia unoszenie się w powietrzu i gwarantuje niesamowite doznania dla każdego, kto zdecyduje się na wejście do jej środka.

Jeśli również masz ochotę na dobrą zabawę w stolicy Górnego Śląska, wykonaj swoją rezerwację na lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach i baw się dobrze!

Spis treści:

  • Tunel aerodynamiczny – co warto o nim wiedzieć?
  • Kto może wziąć udział w locie w aerotunelu?
  • Jak przebiega lot w tunelu aerodynamicznym?
  • Wykonaj swoją rezerwację na lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Tunel aerodynamiczny – co warto o nim wiedzieć?

Najczęściej tunel aerodynamiczny używany jest jako narzędzie pomiarowe do badania aerodynamiki obiektów. Warto jednak wskazać, że tunele posiadają także inne zastosowanie. Te o konstrukcji pionowej wykorzystywane są w celu organizacji lotów – dzięki znajdującym się w środku wentylatorom możliwe jest uniesienie w górę osoby znajdującej się w aerotunelu.

Tunele najczęściej posiadają średnicę kilku metrów i są otoczone przezroczystą tubą wykonaną z tworzywa, dlatego z zewnątrz widać, co dzieje się w środku. Wentylatorami generującymi strumienie powietrza steruje operator znajdujący się w kabinie obok.

Początkowo tunele aerodynamiczne używane były jako wsparcie dla uczestników szkoleń spadochronowych. Dzięki nim mogli oni doskonalić swoje umiejętności. Potem zaczęli korzystać z nich także inni skoczkowie, na przykład w celu trenowania swoich zdolności w lotach grupowych. Teraz tunel aerodynamiczny jest dostępny dla każdego, kto chciałby wziąć udział w niesamowitej przygodzie!

Kto może wziąć udział w locie w aerotunelu?

Jedną z najważniejszych zalet lotów w tunelach aerodynamicznych jest ich dostępność. Teraz nie trzeba żadnego szczególnego przygotowania, aby wziąć udział w locie!

Przed lotem w aerotunelu uczestnicy biorą udział w krótkim szkoleniu, które informuje ich o przebiegu lotu, a także o sposobach komunikacji i współpracy z instruktorem. Także uczestnicy odbierają wyposażenie – to kombinezon, kask oraz gogle, a także zatyczki do uszu.

Do wzięcia udziału w locie w tunelu aerodynamicznym nie potrzeba żadnego szczególnego stanu zdrowia – uczestnik nie musi przedstawiać aktualnego zaświadczenia lekarskiego. Nie oznacza to jednak, że loty te nie posiadają żadnych przeciwwskazań.

Gdy pojawiają się przeciwwskazania do uprawiania sportów, na przykład wynikające z odbytych kontuzji czy schorzeń, wówczas najlepiej zrezygnować z lotu. W razie wątpliwości warto skontaktować się także ze swoim lekarzem.

Jak przebiega lot w tunelu aerodynamicznym?

Całkowity czas trwania lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty. Lot ten dzielony jest na dwie części, po 1,5 minuty każda.

W tym czasie uczestnik przebywa wewnątrz tunelu z instruktorem, z którym wykonuje różne ewolucje, na przykład loty w górę i w dół, nurkowanie, obroty. Instruktor pokazuje także uczestnikowi, jak samodzielnie utrzymywać się na strumieniu powietrza przez przyjęcie właściwej pozycji ciała.

Warto wskazać, że czas trwania lotu można wydłużyć. W tym celu należy wykupić dłuższy lot przy rezerwacji albo też pokazać to specjalnym gestem już wewnątrz tunelu, gdy mamy ochotę na jeszcze dłuższą zabawę.

Wykonaj swoją rezerwację na lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Chcesz polatać w tunelu aerodynamicznym? Teraz taka rozrywka dostępna jest także w Katowicach! To tam znajduje się nowoczesny tunel aerodynamiczny Profly, który gwarantuje maksymalne doznania dla każdego lotnika! Tunel zlokalizowany jest naprzeciwko popularnego centrum handlowego Silesia City Center w samym centrum miasta.

Za lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach zapłacimy cenę od 259 złotych za 3 minuty lotu dla osoby dorosłej. Osoby mające poniżej 18. roku życia za lot zapłacą 229 złotych. Dostępne są także pakiety lotów w korzystnych cenach.

Swoją rezerwację na loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach można wykonać już teraz na stronie internetowej: katowice.profly.pl.