Laser frakcyjny wykorzystywany jest w walce z wieloma problemami. Poniżej przedstawimy najważniejsze z nich, a także sprawdzamy na czym polega zabieg wykorzystujący laser.

Laser frakcyjny – działanie i przebieg zabiegu

Tak jak zostało już wspomniane laser frakcyjny jest dość powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej. Klient/ka po przyjściu na zabieg wskazuje miejsce z problemami, które następnie ocenia specjalista. Po dokładnym wywiadzie i przedstawieniu zaleceń można przejść do kolejnego etapu jakim jest oczyszczanie i dezynfekcja wskazanego fragmentu ciała. Po tym następuje nałożenie kremu znieczulającego. Po odczekaniu wskazanego czasu można przejść do wykorzystania lasera frakcyjnego. Ten emituje promieniowanie, które wnika w tkankę. Jest ono pochłaniane przez wodę znajdującą się w komórkach. W efekcie woda ta zostaje podgrzana i odparowana wraz z tkanką, w której się znajdowała. Oznacza to, że uszkodzone zostają wybrane fragmenty skóry, a w tkance powstają równomiernie rozmieszczone mikroskopijne ubytki. Takie działanie ma na celu skłonienie organizmu do samoczynnej odbudowy.

Laser frakcyjny – dla kogo? Jak wygląda zabieg?

Laser frakcyjny – na jakie problemy?

Laser frakcyjny stosowany jest najczęściej w przypadku problemów w różnego rodzaju bliznami, a także rozstępami. Te pierwsze mogą być następstwem urazów lub przebytego trądziku. Z kolei rozstępy pojawić się mogą po szybkich zmianach wagi, a także po ciąży. Laser doskonale radzi sobie także z wyrównaniem kolorytu, rozjaśnieniem, a także odświeżeniem skóry. Zabieg z jego wykorzystaniem doskonale przeciwstawia się postępującym procesom starzenia. Specjaliści tacy jak Ci pracujący w https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/pielegnacja-twarzy/laser-frakcyjny-emerge zalecają stosowanie lasera frakcyjnego w przypadku utraty napięcia skóry, a także pojawiających się zmarszczek. Warto zauważyć, że w każdym z tych przypadków zalecana może być inna częstotliwość użycia lasera frakcyjnego. W przypadku odświeżenia może to być jedynie jeden zabieg na rok. Natomiast gdy ma się do czynienia z mocnymi bliznami lub rozstępami to może zajść potrzeba wykonania np. trzech zabiegów każdy w odstępie miesiąca.